Zapytaj o termin '
linia
Recepcja
ikona 602 393 770

Skorzęcin

Ośrodek w Skorzęcinie to jeden z większych w kraju i największy w Wielkopolsce

kompleks sportowo-wypoczynkowy zlokalizowany nad jeziorami w otoczeniu przepięknego lasu na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Wspomniane jeziora to Jezioro Niedzięgiel zwane Skorzęcińskim i mniejsze Jezioro Białe. Miejsce to tworzy niespotykany klimat gdzie dzika natura koresponduje z wysokiej jakości bazą noclegową, gastronomiczną i rozrywkową.

To miejsce dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek.

Pozwalają na to liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, wake park do uprawiania kitesurfingu, kompleks boisk do gry w piłkę koszykową, nożną, siatkową (ta także na plaży), tenisa ziemnego.

Rozległe leśne tereny sprzyjają pieszym wędrówkom jak i przejażdżkom rowerowym po licznych szlakach.

O sportowym duchu świadczą imprezy organizowane w Skorzęcinie, między innymi: Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych RC, plażowe turnieje piłki siatkowej, Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Długodystansowym.

 

Skorzęcin to mnogość atrakcji dla najmłodszych, poza kąpieliskiem mamy place zabaw, salony gier, wypożyczalnie rowerków 3 i 4 kołowych a także cykl przedstawień teatralnych prezentowanych na Orlej Górze. Na dorosłych czekają dyskoteki, zabawy taneczne na wolnym powietrzu a także koncerty na scenie zlokalizowanej przy molo.